Termy Bania

Terma Bania w Białce Tatrzańskiej to miejsce niezwykłe - łączy w sobie rozrywkę parku wodnego, komfort SPA oraz lecznicze właściwości termalnego wypoczynku. Wszystko to dopełnia położenie w bezpośrednim sąsiedztwie największego w Polsce kompleksu narciarskiego.

Interesujące rozwiązania architektoniczne pozwalają na rozrywkę i relaks w niezwykle stylowych wnętrzach, zaskakujących intrygującymi połączeniami góralskiego folkloru i nowoczesnego designu. Wreszcie rozwiązania proekologiczne na niespotykaną dotąd skalę sprawiają, iż Terma wpisuje się w ideę troski o środowisko naturalne oraz dobro przyszłych pokoleń.

A teraz kilka istotnych danych:

 • powierzchnia netto  obiektu to aż 8 580,33 m²
 • powierzchnia (niecek) wody basenowej 1 382,67 m² w tym:
 • - powierzchnia (niecek) wody basenowej wewnątrz obiektu 820,86 m²
  - powierzchnia (niecek) wody basenowej na zewnątrz obiektu 561,81 m²

  Wodę termalną pozyskujemy z głębokości 2500 m, a jej temperatura osiąga 72 °C. To tylko liczby, które jednak wiele obrazują - do dyspozycji gości oddajemy prawie 9 000 m² wodnej rozrywki i relaksu.

  Biorąc pod uwagę sprecyzowane potrzeby użytkowników, podzieliliśmy obiekt na kilka stref, dostosowanych do konkretnych preferencji.
  Wszystkie plaże i główne niecki wewnętrzne mają swoja kontynuację na zewnątrz budynku, tworząc tym samym naturalnie skomponowane wnętrza krajobrazowe.
  W zależności od potrzeb są wydzielone zarówno pomiędzy sobą jak i terenem zewnętrznym, poprzez naturalnie uformowane skarpy oraz kompozycje zieleni.
  Zachodni fragment działki, pomiędzy budynkiem i plażami całorocznych basenów z jednej strony a naziemną linią energetyczną z drugiej, przeznaczony został dla elementów, które czynne będą tylko w sezonie letnim, stanowiąc integralną część kąpieliska. 
  Mieści się tutaj: niecka basenu pływackiego wraz z trybuną, niecka basenu rekreacyjnego wraz plażami utwardzonymi i trawiastymi, zespół zjeżdżalni wodnych wraz z lądowiskiem, boiska sportowe i amfiteatr. Realizacja basenów zewnętrznych sezonowych planowana jest w drugim etapie inwestycji.

  źródło: Terma Bania

  Gościmy:

  Naszą witrynę przegląda teraz 44 gości