O Białce

Białka Tatrzańska to góralska wieś położona w województwie małopolskim, posiadająca niezwykle atrakcyjne środowisko geograficzne. Umiejscowiona jest blisko Tatr Polskich i Słowackich, 15 km od Nowego Targu i 20 km od Zakopanego.

Białka Tatrzańska ma klimat górski. Jednak tutaj jest on dużo łagodniejszy niż w pobliskich Tatrach. Lato jest w Białce ciepłe, z najwyższymi temperaturami w lipcu i sierpniu. Zimy są chodne, często z obfitymi opadami śniegu. Temperatury w styczniu mogą spadać nawet poniżej -30 stopni C. Dzięki położeniu i urozmaiconej rzeźbie terenu oraz silnemu rozcięciu górskich zboczy istnieją miejsca, w których bardzo długo zalega śnieg (nawet do 120 - 130 dni) o grubości 40 - 80 cm. Wypoczynkowi i rekreacji sprzyja mniejsze zachmurzenie, szczególnie w okresie jesieni.

Ukształtowanie terenu, warunki klimatyczne oraz zapotrzebowanie turystów skłoniło białczańskich gospodarzy do stworzenia warunków sprzyjających uprawianiu różnorodnych sportów zimowych.
Jedną z największych białczńskich atrakcji są wyciągi narciarskie. Kilkanaście wyciągów usytuowanych na naturalnych stokach o różnym nachyleniu i długości przyciąga amatorów białego szaleństwa z całej Polski. Trasy wyciągów są starannie przygotowywane przez ratraki, sztucznie naśnieżane, a stoki oświetlone, co umożliwia korzystanie z wyciągów także nocą. Przy wyciągach znajdują się kuszące gastronomie z gorącymi posiłkami i napojami oraz wypożyczalnie sprzętu narciarskiego i szkółki narciarskie. W Białce Tatrzańskiej każdego roku przygotowuje się kilkanaście imprez zimowych, m. in.: zjazd na plastikowych workach wypełnionych sianem czy słynna biała noc sylwestrowa na nartach.

Białka Tatrzańska - to odpowiednie miejsce na odpoczynek dla każdego; dla dorosłych potrzebujących ciszy, spokoju i kontaktu z naturą; dla młodzieży lubiącej ruch, dynamikę, chętnych do realizowania swoich planów na górskich ścieżkach, jak również dla dzieci potrzebujących bezpiecznych i dogodnych miejsc do radosnej zabawy.

Gościmy:

Naszą witrynę przegląda teraz 58 gości